EKOŠOLA v letu 2015/16

Pri načrtovanju dela ekošole v letošnjem šolskem letu smo se sestali ravnateljica, koordinator in učitelji, ki sodelujejo v projektih  ekošole. Skupaj smo se določili za aktivnosti in projekte, ki jih bomo izvajali v letošnjem šolskem letu. Pogosto pa se kakšna dejavnost začenja odvijati še med šolskim letom, ko dobimo še kakšna povabila od različnih organizacij.

1.GLAVNI PROJEKTI:

• Slovenska hrana – tradicionalni slovenski zajtrk, Shema šolskega sadja in zelenjave (kakovostna hrana iz lokalnega okolja in spodbujanje uživanja zelenjave in sadja),
  • Ekobranje za ekoživljenje,
  • Ekokviz,
  • Jaz, ti, mi za Slovenijo (zbiranje plastenk za nakup inkubatorja v porodnišnici Kranj) v mesecu marcu 2016.
  1. ZBIRALNE AKCIJE:
  • Skozi celo šolsko leto zbiramo zamaške v humanitarne namene,
  • Zbiralne akcije v humanitarne namene (zbiranje čokolad za otroke v Stari Gori, risanje srčkov za Niveo, zbiranje hrane za ZPM Moste o okviru novoletnega humanitarnega koncerta…).
  1. OZAVEŠČEVALNE AKCIJE:
  • Ekološki dan v mesecu aprilu 2016, pri katerem sodeluje cela predmetna stopnja.

1. IZBIRNE AKTIVNOSTI:
  • Skozi celo šolsko leto zbiramo odpadne tonerje, kartuše in baterije.

Želimo si, da bo naše delo v ekošoli čimbolj praktično, da učenci  s svojim delovanjem vidijo in čutijo smisel eko delovanja v vsakdanjem življenju v šoli in tudi doma.

Karmen Tič, Koordinatorica ekošole